27 czerwca, 2022

Euro 2020

Bo liczy się gra

Dramat reprezentanta Polski! Nie zagra na EURO 2020!

Kontuzja wyklucza Bielika z EURO 2020

Fatalne wieści napływają z Anglii. Pomocnik reprezentacji Polski, Krystian Bielik doznał poważnej kontuzji kolana i nie będzie mógł pojechać i zagrać w czerwcowych Mistrzostwach Europy w piłce nożnej.

Ostatnie tygodnie nie były najlepsze dla Krystiana Bielika, ale poniedziałek okazał się zdecydowanie najgorszy, bo rzutuje na przyszłość piłkarza.

Gdyby nie ta czerwona kartka w Championship…

22-letni reprezentant Polski na co dzień występuje w drużynie Derby County z zaplecza angielskiej Premiership. Bielik w tym sezonie zaliczył już 20 ligowych występów. Nieźle, a byłoby jeszcze więcej, gdyby nie kontuzja w grudniu i czerwona kartka w meczu z Charlton Athletic. Polak został zawieszony na trzy mecze ligowe. I z tego powodu otrzymał jedynie szansę gry w rezerwach Derby. To okazało się pechowym ruchem.

Opuścił mecz na noszach

Bielik wystąpił w poniedziałek w meczu rezerw Derby County z drugą drużyną Tottenhamu. Polak długo sobie nie pograł, bo już w 18 minucie doznał poważnej kontuzji kolana i murawę opuścił na noszach. Lekarze Derby szybko wystawili pierwszą diagnozę, która jest katastrofalna dla piłkarza i sztabu reprezentacji Polski. Bielik zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i czeka go operacja i długa rehabilitacja. Szczegółowe badania potwierdziły diagnozę i zawodnik mogący grać na pozycji obrońcy lub pomocnika nie zagra na EURO 2020. Lekarz reprezentacji Polski poinformował o co najmniej półrocznej przerwie, a ojciec Bielika mówi nawet o 9-12 miesiącach odpoczynku od piłki. 22-latek ostatnio był regularnie powoływany przez trenera Jerzego Brzęczka. W eliminacjach do EURO 2020 Bielik rozegrał trzy mecze: ze Słowenią, Austrią i Izraelem. Był pewniakiem do otrzymania powołania na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Teraz selekcjoner ma problem, a piłkarzowi wielki turniej przejdzie koło nosa.

Kolejna kontuzja reprezentanta Polski

Jerzy Brzęczek musi drżeć o zdrowie kadrowiczów, bo ostatnio ciągle ktoś ma problemy. W grudniu – niezbyt poważny na szczęście – zabieg przeszedł Robert Lewandowski. Kontuzja odnowiła się bramkarzowi West Ham United Łukaszowi Fabiańskiemu, który będzie pauzował przez kilka tygodni. Jak widać, reprezentanci muszą chuchać i dmuchać na swoje zdrowie, bo do EURO 2020 coraz bliżej.