28 czerwca, 2022

Euro 2020

Bo liczy się gra

Jakub Błaszczykowski na EURO 2020? Kibice i trener są na tak

Błaszczykowski Euro 2020
Jakub Błaszczykowski wrócił do formy i zdrowia. Czy rosną jego szanse na grę w Mistrzostwach Europy 2020?

Reprezentacja Polski na Mistrzostwach Europy 2020 bez Jakuba Błaszczykowskiego? To możliwe, bo ostatnio skrzydłowy nie zawsze był powoływany, a i z jego zdrowiem nie jest wszystko w porządku. Jeśli jednak zawodnik Wisły Kraków utrzyma formę, jaką prezentował od listopada, to Jerzy Brzęczka zapewnia, że weźmie go na EURO 2020.

Trudny czas w klubie i reprezentacji w piłce nożnej

Błaszczykowski to od wielu lat ulubieniec kibiców. Nie tylko reprezentacji Polski, Wisły Kraków, ale i Borussii Dortmund, w które spędził wiele świetnych chwil w Bundeslidze. Skrzydłowy ma już na koncie 108 meczów w barwach narodowych i 21 goli. Ciągnął grę reprezentacji w eliminacjach czy podczas najważniejszych turniejów piłki nożnej. Coraz częściej miewał jednak kłopoty ze zdrowiem i tym samym kłopoty w klubie. W VfL Wolfsburg wypadł kompletnie z gry. Mimo tego był powoływany do kadry. Rodzinne konotacje Błaszczykowskiego i Jerzego Brzęczka sprawiły, że coraz więcej kibiców uważało, że piłkarz jest powoływany na wyrost.

Dobra jesień reprezentanta Polski

Sytuacja zaczęła się zmieniać, gdy Kuba wrócił do Polski i do Wisły Kraków. W klubie ze stolicy Małopolski także miał problemy z urazami, ale gdy był zdrowy stał  kapitanem i przywódcą z krwi i kości. Ostatnie jesienne mecze w jego wykonaniu były świetne. Fani Ekstraklasy mogli na żywo oglądać starego, dobrego Kubę. Nic więc dziwnego, że odżył temat powrotu skrzydłowego do reprezentacji Polski i wyjazdu na EURO 2020. W rundzie jesiennej Błaszczykowski rozegrał 10 meczów dla Wisły Kraków 2 dla reprezentacji Polski. We wrześniu przez 20 minut biegał przeciw Słowenii i przez 19 z Austrią.

Jakub Błaszczykowski otrzyma powołanie na ME 2020?

Brzęczek powoła Błaszczykowskiego?

Portal sportowefakty.wp.pl przeprowadził sondę na swojej stronie, w której zapytał kibiców: „czy Błaszczykowski powinien pojechać na EURO 2020?”. Aż 79 procent głosujących opowiedziało się, za tym, żeby Kuba znalazł się wśród powołanych na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Sprawę jasno stawia także selekcjoner reprezentacji Polski, Jerzy Brzęczek. – Jeżeli z jego zdrowiem będzie w porządku to tak. Zawsze była dyskusja kiedy go powoływałem. Każdy kto mnie i jego zna wie jednak, że nigdy nie zrobiliśmy nic wbrew drużynie. Na EURO 2016 Kuba był naszym najlepszym zawodnikiem – cytują trenera Polski austriackie media, bo Brzęczek wiele lat kariery piłkarskiej spędził właśnie w Austrii. Jeśli więc Błaszczykowski do końca sezonu utrzyma dobrą formę, może być spokojny o miejsce w kadrze na EURO 2020.