28 czerwca, 2022

Euro 2020

Bo liczy się gra

Reprezentant Polski zdrowy. Pokonał koronawirusa!

Reprezentant Polski pokonał koronawirusa przed Euro 2020

Koronawirus szaleje od dawna we Włoszech. Epidemia nie oszczędziła także piłkarzy Serie A. W Sampdorii Genua zakażeniu uległo kilku piłkarzy, w tym reprezentant Polski Bartosz Bereszyński. Obrońca jest już jednak zdrowy!

W marcu zawieszono rozgrywki wielu ligi piłki nożnej na świecie. W tym gronie oczywiście była Serie A, bo Włochy zostały mocno dotknięte przed epidemię koronawirusa. Szybko także pojawiły się pierwsze przypadki zakażenia wśród zawodników. Aż osiem przypadków wykryto w klubie z Geniu. Manolo Gabbiadini, Albin Ekdal, Omar Colley, Morten Thorsby, Antinino La Gumina, Fabio Depaoli i Edgar Barreto – to lista zawodników Sampdorii, u których wyniki testu okazały się pozytywne. Listę tą uzupełniał Bartosz Bereszyński. We włoskim klubie gra także inny reprezentant Polski – Karol Linetty. Badania w jego przypadku nie wykazały obecności wirusa. Wszystko zaczęło się od Gabbiadiniego, a reszta zawodników musiała czekać na swoje wyniki. Bereszyński w wywiadach opowiadał, że to był właśnie najgorszy czas.

Piłkarz Serie A czuje się dobrze

Bartosz Bereszyński chorował na koronawirusa.

Sam koronawirus? Piłkarz zapewne dzięki temu, że jest w sile wieku i jest profesjonalnym sportowcem, chorobę przeszedł bardzo łagodnie. – Jeszcze trochę kaszlę i mam lekką chrypę, ale czuję się nieźle, coraz lepiej – cytowały reprezentanta Polski różne portale, w tym sport.pl Ósmego kwietnia z Genui napłynęły w końcu dobre wiadomości. Największy sportowy dziennik we Włoszech, czyli „La Gazetta dello Sport” poinformowała, że wszyscy piłkarze Sampdorii, którzy byli zarażeni koronawirusem , ponownie przeszli testy. W każdym z przypadków wynik okazał się negatywny, co oznacza, że zawodnicy są już zdrowi.

Mecze reprezentacji Polski odwołane

Przypomnijmy, że rozgrywki Serie A zostały zawieszone co najmniej do 3 czerwca. Nie wiadomo jednak kiedy uda się je wznowić, nawet przy pustych trybunach. Sampdoria w lidze włoskiej zajmuje szesnastce miejsce, liderem jest Juventus. Mecze towarzyskie reprezentacji Polski także odwołano i drużyna narodowa przed EURO 2020, które odbędzie się w 2021 roku zagra dopiero wiosną przyszłego roku.