27 czerwca, 2022

Euro 2020

Bo liczy się gra

Szwecja jak Polska. Rywale wybrali bazę na EURO 2020

euro swe baza

Grupowi rywale biało-czerwony na EURO, czyli Szwecja wybrała miejsce pobytu podczas turnieju. Reprezentacja „Trzech Koron” podobnie, jak Polska będzie spała i trenowała pod Dublinem.

Grudzień to dla drużyn, które zapewniły sobie start w EURO 2020 czas dokładnego planowania przygotowań i wszystkich innych spraw związanych z występem w Mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Polacy szybko dokonali rezerwacji bazy noclegowo-treningowej. Teraz ostateczną decyzje podjęli rywale biało-czerwonych w grupie E, czyli Szwedzi.

Zagrają w Dublinie na EURO

Polacy zdecydowali się na Portmarnock Hotel, który jest położony na wschód od Dublina, na wybrzeżu. Plaża, morze i bliska odległość do Dublina, to zalety ośrodka, w którym będzie przebywała na EURO 2020 reprezentacja prowadzona przez trenera Jerzego Brzęczka. Polska na EURO 2020 rozegra dwa mecze w Dublinie. Podobnie wygląda sytuacja ze Szwecją, która w stolicy Irlandii rozegra mecze z Polską właśnie i ze zwycięzcą marcowych baraży. Nic więc dziwnego, że drużyna ze Skandynawii także szukała bazy na EURO 2020 położonej niedaleko Dublina.

Ogromna posiadłość z polem golfowym

Reprezentacja Polski mieszkać będzie w hotelu położonym na wschód od Dublina a Szwedzi wybrali miejsce na zachód od stolicy. 23 kilometry od Dublina mieści się Carton House. Okazała posiadłość leży w małej miejscowości Maynooth. Hotel posiada basen, miejsca do odnowy biologicznej i pole golfowe. – Od samego początku chcieliśmy mieszkać w pobliżu miasta, gdzie rozegramy dwa mecze. Odwiedziliśmy Carton House i od razu stwierdziliśmy, że będzie to dobre dla nam miejsce – cytuje Stefana Petterssona, kierownika reprezentacji Szwecji strona internetowa tamtejszego związku piłki nożnej.  

Plan przygotowań rywali Polski na EURO 2020

Szwedzi przedstawili także główne punkt swoje planu przygotowań do EURO 2020. Reprezentacja na pierwszym zgrupowaniu spotka się w Sztokholmie w dniach 20-22 maja. Trzy dni później piłkarze wyjadą na kilkudniowe zgrupowanie do szwedzkiej miejscowości Bastad. Wiadomo także, że Szwecja, podobnie jak Polska rozegra przed EURO 2020 mecz towarzyski z reprezentacją Finlandii, która po raz pierwszy w historii także zagra na Mistrzostwach Europy.