28 czerwca, 2022

Euro 2020

Bo liczy się gra

Silni rywale Hiszpanii przed meczem z Polską

euro esp sparingi

Trzy mecze z bardzo mocnymi przeciwnikami rozegra reprezentacja Hiszpanii przed startem EURO 2020. Rywale Polski tylko jeden mecz towarzyski rozegrają poza Hiszpanią, a dwa spotkania odbędą się na Półwyspie Iberyjskim.

Sparingi przed EURO 2020

Wszystkie reprezentacje, które zagrają na Mistrzostwach Europy w piłce nożnej dopinają plany przygotowań przed turniejem finałowym. Kluczowe w tym temacie są przede wszystkim dwie kwestie – ustalenia dobrych rywali z którymi zagra się przed samym EURO 2020 oraz odpowiedni wybór bazy treningowej i noclegowej już podczas samego EURO. Reprezentacja Polski już przedstawiła swój plan sparingów, a teraz zrobili to nasi grupowi rywale, czyli Hiszpania.

Hiszpania zagra z mistrzami

Drużyna prowadzona przez trenera Luisa Enrique wysoko zawiesiła sobie poprzeczkę i przed EURO 2020 chce się sprawdzić z najmocniejszymi drużynami na Starym Kontynencie. W marcu w kilka dni reprezentacja Hiszpanii rozegra dwa mecze towarzyskie. W Amsterdamie rywalem Hiszpanii będzie drużyna Holandii, a w Madrycie odbędzie się sparing z mistrzami świata z 2014 roku, czyli reprezentacją Niemiec.

Próba generalna przed EURO 2020

Najważniejszym sprawdzianem formy drużyny przez Mistrzostwami Europy 2020 będzie jednak mecz towarzyski, który odbędzie się 5 czerwca. Wtedy w Madrycie, a konkretnie na stadionie Wanda Metropolitano, gdzie na co dzień swoje mecze w La Liga rozgrywa Atletico Madryt, dojdzie do meczu Hiszpanii z Portugalią. Rywale z Półwyspu Iberyjskiego to aktualni mistrzowie Europy, którzy cztery lata temu na EURO 2020 w ćwierćfinale pokonali po rzutach karnych Polskę, a w finale okazali się lepsi od Franci. 

Wszystkie mecze EURO u siebie

Hiszpania podczas EURO 2020 będzie mogła czuć się jako gospodarz, bo Bilbao jest jednym z miast organizatorów tego turnieju. Drużyna trenera Luisa Enrique właśnie w tym mieście, na stadionie San Mames rozegra wszystkie trzy mecze w grupie E. Najpierw 15 czerwca Hiszpania zagra ze Szwecją, potem 20 czerwca z Polską, a fazę grupową zakończy meczem 24 czerwca ze zwycięzcą baraży.